Eğitim   |   Ankara Seminerleri   |   İklim Değişikliği: İnsan, Toplum Ve Ekonomik İlişkiler Odağında Bir Krizin Analizi
İklim Değişikliği: İnsan, Toplum Ve Ekonomik İlişkiler Odağında Bir Krizin Analizi

Eğitmen: Gediz Selin KAYA

Başlangıç Tarihi: 28 Aralık 2021

Ders Gün ve Saatleri: Saatleri: Salı - Saat 20.00/22.00 arası

Toplam Ders Saati: 2 Saat

Ücret: 75 TL
 
 

·      İklim değişikliğinin bilimsel temelleri

·      Yeni iklim düzeninde ekonomi ve uluslararası ilişkiler

·      Altıncı yok oluşa doğru giderken iklim krizi çözülebilir mi?

·      Değişim, dönüşüm, başkalaşım: Uzak geçmişten yakın geleceğe iklim değişikliği odağında toplumsal   gelişmeler

 

 

 Gediz Selin KAYA kimdir?

Türkiye’nin ilk yerel karbon ticareti ve iklim değişikliği stratejik danışmanlık şirketi olan Gaia’nın kurucu ortağıdır. Altyapı, çevre ve sürdürülebilirlik ekonomisi konularında uzman olan Kaya, proje finansmanı, proje etki değerlendirme ve ekonomik etki analizi konularında çalışmıştır. Çalışma hayatına İstanbul Sanayi Odası ve Alman Teknik Yardım Kuruluşu (GIZ) ortaklığı kurumsal kapasite projesi ile başlayan Kaya, daha sonra Dünya Bankası Washington DC merkezde altyapı ve sürdürülebilir finansman konularında çalışmış, banka tarafından finanse edilen karbon kredisi fazı da içeren farklı ülkelerdeki projelerin ekonomik - finansal analizinde ve bankanın sürdürülebilir finansman süreçlerinin oluşturulmasında etkin görev almıştır. Kaya, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olup, North Carolina Üniversitesi Chapel Hill’den Çevre Yönetimi ve Ekonomisi konusunda yüksek lisans derecesine sahiptir. Johns Hopkins Üniversitesi Study of Advanced International Studies (SAIS)’de iklim değişikliği yönetimi politikaları ve uluslararası ilişkiler konusunda ve Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government’da İklim Değişikliği ve Enerji Politikaları konusunda ileri yöneticilik eğitimi almıştır.

Çalışmalarına halen iklim değişikliğinin toplumsal, ekonomik ve kültürel yaşama olan etkileri konusunda devam eden Kaya yurtdışı ve yurt içinde birçok konferansa konuşmacı olarak katılmakta, iklim değişikliği ile mücadele için hazırlanan Uzak Asya, Pasifik ve Afrika’da pek çok projeye teknik danışmanlık yapmaktadır. 
NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.