EĞİTİM   |   Seminer Eğitmenleri   |   Halil Uzel
Halil Uzel

03.10.1969 Ankara’da doğmuştur.

 

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış, daha sonra 1986 yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığı'nda öğrenimine devam etmiştir. Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda göreve başlayan UZEL, 1992-1995 Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne devam etmiştir.

 

1996 yılında Hava Kuvvetleri'ndeki görevinden kendi isteği ile ayrılmış ve özel sektörde değişik kademelerde yöneticilik yapmıştır.

 

2007 yılından bugüne sahibi olduğu “Özgür Mavi” firması adı altında çeşitli kurumsal ve bireysel eğitimler düzenlemekte danışmanlıklar yapmaktadır.Özgür mavi bünyesinde Toprak Baba ve Çilli Fil adı altında iki markası bulunmaktadır.

 

Halil UZEL aynı zamanda 2009 yılından itibaren okul öncesi çocuklara yönelik araştırma ve eğitimler almakta ve edindiği tecrübeleri Çilli Fil bünyesinde eğitim araçları tasarlanmasında ve üretilmesinde değerlendirmektedir.

 

Kendisini doğasever değil doğanın bir parçası olarak tanımlayan UZEL çeşitli doğa sporlarında eğitmenlik ve rehberlik yapmakta ve şehir insanlarının doğa ile olan bağlarını kuvvetlendirmeye çalışmaktadır.

 

Hobisi olmayan hobilerini işi haline getirmeyi amaçlayan UZEL tutkulu bir rozet koleksiyoncusudur.

 

Halil UZEL, Ece ÇIRNAZ UZEL’in eşi ve İnci UZEL’in babasıdır.