Eğitim   |   Ankara Seminerleri   |   Dünya Caz Gününe Özel Caz Tarihi Atölyesi
Dünya Caz Gününe Özel Caz Tarihi Atölyesi

Eğitmen: Şenay Ocak

Başlangıç Tarihi: 30 Nisan 2023

Ders Gün ve Saatleri: Pazar - 20.00 / 22.00 saatleri arasında

Toplam Ders Saati: 2 Saat

 

 
Tüm dünyada  30 Nisan'da kutlanan Uluslararası Caz Günü’ne (International Jazz Day) özel, caz vokal ve eğitmen Şenay Ocak ile online  bir caz tarihi atölyesi gerçekleştiriyoruz.
 
Cazın doğuşundan günümüze gelen sürecini anlatan videolar, önemli albümler, caz ile etkileşim halindeki müzik ve belgesellerle gerçekleştireceğimiz, müzik ve bilginin sohbet eşliğinde akacağı bu keyifli akşama herkesi bekliyoruz. 
 
 Atölye, daha önceki atölyelerden farklı ve daha kapsamlı dönemleri içerecektir
Atölye süresi 90 dakikadır. Ardından katılımcıların soruları ile devam edecektir.
 
 
Şenay Ocak kimdir?
 
Şenay Ocak, Bahçeşehir Üniversitesi Caz yüksek lisans hazırlık sınıfında cazın önde gelen isimleriyle çalıştı. Hacettepe üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile projeler yaptı.Ankara Caz festivali ve Zorlu PSM Caz festivali başta olmak üzere İtalya’da bir sanat festivaline de performans için davet edildi. Ümit Eroğlu, Erol Erdinç, Baki Duyarlar, Neşet Ruacan, Önder Focan, Bora Çeliker ve daha nice kıymetli şef ve caz müzisyenleri ile caz projeleri yapan Şenay Ocak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Müzikoloji bölümünde de akademik hayatına devam etmektedir. Caz müzik hakkındaki yazıları, söyleşileri ve caz tarihi atölyeleri de hayatının bir parçasıdır.
 
 
NOTLAR:
 
1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.
 
2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.
 

BAŞVURU ve ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ