Eğitim   |   Ankara Seminerleri   |   Ertegün Kardeşler Ve Atlantıc Records
Ertegün Kardeşler Ve Atlantıc Records

Eğitmen: Şenay Ocak

Başlangıç Tarihi: 18 Haziran 2022

Ders Gün ve Saatleri: Cumartesi günü - 20.00 /22.00 saatleri arasında

Toplam Ders Saati: 2 Saat

Ücreti: 200 tl

 

Dünyada yaratılmış özel bir kuruluştu onlarınki… Yalnızca kan bağı değil can bağı da kurdular siyahi müzisyenlerle, cazcılarla,  The Rolling Stones, Bee Gees, Led Zeppelin, Genesis, Emerson Lake & Palmer, Bette Midler gibi birçok isimle…
 
Yolculuklarla geçen hayatlarına müziği, müzisyenleri, sıkı aranjmanları ve ünü sığdırdılar. Bugün halen başarılarıyla adlarından söz ettiren Ertegün kardeşlerin yolu, yolculuğu, caza olan katkıları ve müziğin içinden sesleri bu atölyede sizleri bekliyor.
 
Duke Ellington, Lena Horne, Jelly Roll Morton, Ray Charles, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Miles Davis gibi isimlerin albümlerinin yapımcılığını üstlenen Ertegünler, Frank Zappa, Stevie Wonder gibi dev isimlerin günümüze gelmesine büyük katkıda bulunmuşlardır. Müzisyenlerin ve onların yolculuğuna sizleri de davet ediyoruz.
 
Katkıda bulundukları albümler, müzisyenler hakkında da bilgiler verilecek, videolar eşliğinde sohbet edilecektir.
 
 
 
Şenay Ocak kimdir?
 
Şenay Ocak, Bahçeşehir Üniversitesi Caz yüksek lisans hazırlık sınıfında cazın önde gelen isimleriyle çalıştı. Hacettepe üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile projeler yaptı. Ankara Caz festivali ve Zorlu PSM Caz festivali başta olmak üzere İtalya’da bir sanat festivaline de performans için davet edildi.
 

 

Ümit Eroğlu, Erol Erdinç, Baki Duyarlar, Neşet Ruacan, Önder Focan, Bora Çeliker ve daha nice kıymetli şef ve caz müzisyenleri ile caz projeleri yapan Şenay Ocak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Müzikoloji bölümünde de akademik hayatına devam etmektedir. Caz müzik hakkındaki yazıları, söyleşileri ve caz tarihi atölyeleri de hayatının bir parçasıdır.
 
 
NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.