Eğitim   |   Ankara Seminerleri   |   Fikirden Filme, Film Üretim Semineri
Fikirden Filme, Film Üretim Semineri

Eğitmen: Önder M. Özdem

Başlangıç Tarihi: 8 Ekim 2022

Toplam: 6 saat / 2 Hafta

Cumartesi Günleri - 16.00 -19.00 saatleri arasında

 

Bu seminede, bir fikrin filme dönüşme süreci detaylı olarak anlatılır.  Film tasarımındaki iyi fikir ile doğru fikir arasındaki ayrımdan başlayarak, film projesi hazırlamanın yanı sıra; kamera, ışık, ses ve kurgu gibi görsel hikâye anlatıcılığının temel unsurlarına odaklanılır. Film yapım süreçlerine ilişkin teknik ve uygulamaya yönelik bilgi ve deneyim paylaşımı, kuramsal bilgi ile harmanlanır. Başka bir deyişle kameranın, ışığın, mikrofonun nasıl kullanıldığı değil; kamera, ışık, ses ve kurgu ile nasıl anlam ve anlatı yaratılabildiği üzerinde durulur.  

Film yapım tekniğine ilişkin bu seminerler ile katılımcıların sinema diline daha fazla hâkim olmaları ve filmleri teknik unsurlara da değinerek daha kapsamlı analiz edebilmeleri  görsel düşünme pratiklerinin yapılması ve son olarak kendi film projelerini yazabilmeleri için ön bilgi sahibi olmaları amaçlanmıştır.

 

NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.

 

BAŞVURU ve ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ