ETKİNLİKLER
Mitoloji ve Edebiyat Semineri 7 Kasım Cumartesi günü başlıyor!
  • Eğitmen: İsmail Gezgin
  • Başlangıç Tarihi: 7 Kasım 2020
  • Ders Gün ve Saatleri: Cumartesi - Saat 20.00
  • Toplam Ders Saati: 2 Saat

EĞİTİM DETAYLARI

“Mitoloji ve Edebiyat: Hikâye Anlatan İnsan, Yazının ve Dilin Arkeolojisi”

Detaylar: İnsanların anlattığı ilk hikâyeler mitoslardır. Mitler anlam taşıyıcısıdır. Hayata ve dünyaya anlam vermeye, “İnsan nedir?” sorusunu yanıtlamaya çalışırlar. Dil de bu anlam arayışından doğmuştur. İsmail Gezgin ile son kitabı “Homo Narrans: İnsan Niçin Anlatır” kitabı üzerinden mitoloji, dil, yazının arkeolojisi ve insanın hikâye anlatımı üzerine konuşulacaktır.

İsmail Gezgin: Arkeolog, yazar, akademisyen. Sanatın Mitolojisi, Kültürlenme Sürecinin Mitik Kahramanı Gılgamış, Antik Yunan ve Roma Sanatında Cinsellik ve Erotizm, Fallusun Arkeolojisi yayımlanmış kitaplarından bazılarıdır. Bugünlerde Uygarlaşan İştah kitabını yayıma hazırlamaktadır.

Kolaylaştırıcı: Pınar Özdemir


 
NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla (Zoom Uygulaması) gerçekleştirilecektir. Başvuru sahipleriyle, oluşturulacak whatsApp grubu üzerinden iletişime geçilip, Seminere giriş için gerekli olan bilgiler paylaşılacaktır. 

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.