ETKİNLİKLER
Tarih-Kurmaca İlişkisi ve Yazarın Coğrafyası Semineri 14 Kasım Cumartesi günü başlıyor!
  • Eğitmen: Gürsel Korat
  • Başlangıç Tarihi: 14 Kasım 2020
  • Ders Gün ve Saatleri: Cumartesi - Saat 20.00
  • Toplam Ders Saati: 2 Saat

EĞİTİM DETAYLARI

Detaylar: Edebiyatın coğrafyası, yazının dili üzerinden çok dilli, çok kültürlü ve çok dinli Anadolu’nun kurmacaya yansıması Gürsel Korat’ın eserlerinden hareketle, hikâyenin yapısını oluşturan yer, zaman ve bakış açısı gibi izlekler temelinde ele alınacaktır.

Gürsel Korat: Gürsel Korat 1960’ta doğdu. Çocukluğu ve ilkgençliği Kayseri’de geçti. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi’nde tamamladı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yayımladı. Bazı film projelerinde senarist olarak yer aldı, çeşitli üniversitelerde dersler verdi. Kalenderiye adlı romanıyla Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü (2009), Yine Doğdu Tanyıldızı adlı romanıyla Ankara Üniversitesi Edebiyat Ödülü’nü (2015), Unutkan Ayna adlı romanıyla da Orhan Kemal Roman Armağanı’nı aldı (2017).

Kolaylaştırıcı: Pınar Özdemir

 

NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla (Zoom Uygulaması) gerçekleştirilecektir. Başvuru sahipleriyle, oluşturulacak whatsApp grubu üzerinden iletişime geçilip, Seminere giriş için gerekli olan bilgiler paylaşılacaktır. 

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.